Zdjęcie przedstawiające ciśnieniomierz elektroniczny

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku informuje o Programie "Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców makroregionu północnego" (tj. województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego).

Wszystkie działania zrealizowane w ramach programu są bezpłatne. 

Celem programu jest wzrost świadomości oraz stopnia wykrywania chorób układu sercowo-naczyniowego, u osób w wieku aktywności zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem identyfikacji osób obciążonych genetycznie hipercholesterolemią rodzinną.

Grupą docelową w projekcie są pacjenci powyżej 18 roku życia aktywni zawodowo, bezrobotni gotowi do podjęcia pracy, nieleczący się w ciągu ostatnich 5 lat na chorobę układu sercowo-naczyniowego, jak również niekorzystające z obecnie realizowanego Programu ChUK (NFZ). Programem nie mogą być objęte osoby z już zdiagnozowaną i leczoną chorobą o podłożu kardiologicznym. Zwłaszcza nadciśnieniem tętniczym i wcześniej stwierdzonym podwyższonym poziomem LDL.

Zgłaszać się można:

  • mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • telefonicznie: 730-825-925

Więcej informacji:

https://kordian.uck.pl/

https://uck.pl/wspolpraca/programy-zdrowotne/kordian.html

Grafika przedstawiająca traktor oraz stada ptaków na tle zachodzącego słońca.

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Zdjęcie przedstawiające twarze dzieci.

English Club zaprasza na wakacyjne kursy językowe. Zapisy pod numerem telefonu 734 214 954.

Grafika przedstawiająca plamę farby z której wyłaniają się ludzkie postaci. Grafika zawiera tekst: ekologicznie odpowiedzialni.

Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki zaprasza uczniów szkół podstawowych w wieku 10-15 lat z terenu 8 gmin: Dąbrówno, Grunwald, Jonkowo, Łukta, Miłakowo, Morąg, Ostróda, Świątki do udziału w projekcie „Ekologicznie odpowiedzialni”.

Zdjęcie przedstawiające widok plaży morskiej.

Rada Sołecka zaprasza mieszkańców Warkał do wyjazdu nad morze w dniu 31.07.2021 r.

Zdjęcie przedstawiające dwie tablice suchościeralne z przyklejonymi kartkami papieru oraz kolorowe markery.

Centrum Innowacyjnej Edukacji zaprasza mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w projektach aktywizujących.

Grafika przedstawiająca sowę. W tle mozaika z trójkątów. Tekst: Fundusz Ziemi Olsztyńskiej.

Zachęcamy do składania wniosków o stypendium Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej” na rok szkolny i akademicki 2021/2022.

Zdjęcie przedstawiające kombajn koszący zboże.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje – czas intensywnej pracy dla rolników i ich rodzin. W okresie wakacyjnym rolnicy narażeni są jeszcze bardziej na niebezpieczeństwa podczas wykonywania swoich prac.