Dnia 6 czerwca 2019 roku Szkoła Podstawowa we Wrzesinie na blisko dwie godziny zamieniła się w kolebkę literatury dziecięcej. Spośród blisko 60 prac, które nadesłano do nas z 9 szkół komisja w składzie: poetka i dziennikarka pani Bożena Kraczkowska, poeta pan Arkadiusz Łakomiak wyłonili zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas IV-V zwyciężyli:

I miejsce:
Barbara Pulińska Szkoła Podstawowa „Absolwent” w Olsztynie za opowiadanie pt. „Pomóż mi ją znaleźć”

II miejsce:
Zofia Bentkowska Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Olsztynie za opowiadanie pt. „Potwór z amsterdamskich kanałów”

III miejsce:
Hanna Wojciechowska Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Niezłomnych w Łukcie za opowiadanie pt. „Jak zawsze szczęśliwa Matylda”

Wyróżnienia:
Alicja Piłat Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jonkowie za wiersz pt. „Cisza”
Antonina Stelmach Szkoła Podstawowa nr 6 im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie za opowiadanie pt. „Blask oczu”

W kategorii klas VII-VIII zwyciężyli:

I miejsce:
Gabriela Prusek za powieść kryminalną pt. „Z tobą tracę rozum Comtigo Pierdo la razón” Szkoła Podstawowa nr 15 w Olsztynie

II miejsce:
Emilia Nowak Szkoła Podstawowa nr 6 im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie za opowiadanie pt. „Diana”

III miejsce:
Aleksandra Kuźmicka Szkoła Podstawowa nr 6 im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie za wiersz "W necie się plecie..."

Wyróżnienia:
Aleksandra Bigoszewska Szkoła Podstawowa nr 15 w Olsztynie za opowiadanie pt. „Sen”
Maja Podchul Katolicka Szkoła im. św. Rodziny w Olsztynie za wiersz pt. „Nasze nadzieje”

Szczególne podziękowania należą się naszym patronom: Urząd Gminy Jonkowo, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie, Radio Olsztyn.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Meble Szkolne Giedajty oraz Marcin Pieczurczyk Warkały.

Nasi zwycięzcy otrzymali nie tylko nagrody rzeczowe, ale również mozliwość publikacji swoich tekstów w czasopiśmie Olsztyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „Kajet”, którego redaktorem naczelnym jest pan WojciechTański. Już w sierpniu ukaże się wersja papierowa czasopisma.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, do których niebawem dotrą dyplomy i mała niespodzianka. Liczymy na Was za rok. Zachęcamy do udziału w 3. edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Dziecięcym Piórem”.

Izabela Kędzierzawska

GALERIA ZDJĘĆ >>